پر بازدیدترین
خبر های ورزشی
آمار سایت
امروز
-1
دیروز
-1
هفته
-1
ماه
-1
کل
-1
 
کد مطلب: 261631
در راه خدمت به کشور امروز هيچ عذري پذيرفته نيست
تاریخ انتشار : 1401/09/11 15:39:07
نمایش : 444
امام‌جمعه فارسان گفت: در اين دوره که همه قسمت‌هاي کشور در حال تحول هستند قشر مهمي که مي‌تواند در عرصه‌هاي مختلف تحول به همه دستگاه‌ها کمک کند دانشجويان هستند که هم از جواني و نشاط برخورداند و هم علم و آگاهي لازم را دارند. در راه خدمت به کشور امروز هيچ عذري پذيرفته نيست.
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان به تصويب قانون اساسي اشاره داشت و گفت: تصويب قانون اساسي در سال ۱۳۵۸، روز ۱۲ آذر را روز قانون اساسي نام‌گذاري کردند. توجه کنيد چندجمله‌اي را مي‌خواهم راجع به قانون صحبت کنم. مسئله قانون و قانون‌مداري مثل مسئله عدالت اجتماعي که ثمره و نتيجه قانون است، از مباحث مهم جامعه است و تا عدالت اجتماعي محقق نشود، افرادي خود را ملزم به رعايت آن نمي‌دانند، با تمرد از قانون هرج‌ومرج درست مي‌کنند. خيلي کوتاه عرض مي‌کنم که در مرحله اول حکومت‌ها قوانين عادله را وضع مي‌کنند با روش‌هايي که هر جامعه‌اي دارد، بعد با التزام و رعايت قانون و قانون‌مداري افراد جامعه، عدالت اجتماعي محقق مي‌شود.
 
وي افزود: عدالت اجتماعي يکي از اهداف رسالت انبياي عظام بوده است و اين مطلب را در سيره همه پيامبران به‌ويژه سيره رسول مکرم اسلام مي‌توانيد دنبال کنيد. حضرت در مورد کساني که به حريم قانون تجاوز مي‌کردند مطلقاً گذشت نداشتند و قانون را در مورد قانون‌شکنان با سرعت و بدون مسامحه با رعايت عدل اجرا مي‌کردند؛ و در مورد نزديکان خودشان سخت‌گيري‌شان بيشتر بود.
 
وي بيان داشت: قانون حافظ امنيت جامعه است و نمي‌شود به بهانه‌هاي مختلف ناديده گرفته شود. پس اين مهم وقتي به نتيجه مي‌رسد که حاکمان قبل از اجبار شهروندان به رعايت قوانين، خودشان ملتزم باشند و به آن قانون عامل باشند تا بعد بتوانند ديگران را هم وادار به انجام کنند. چون قانون مداري افراد جامه متأثر از قانون‌گرايي حکمرانان است.
 
وي تصريح کرد: اگر حکمران خودش قانون را رعايت نکند ببينيد چه اتفاقي خواهد افتاد. نبايد قانون مداري جامعه متوقف به قانون مداري حکومت و حکمرانان باشد اما عکس‌العملي است که به وجود مي‌آيد. اين حرکت اين عکس‌العمل را خواهد داشت. بعضي‌ها با اين مسائل خيلي عادي برخورد مي‌کنند؛ درحالي‌که حساب‌وکتاب اين مسائل خيلي سخت است.
 
 امام‌جمعه فارسان گفت: ۱۶ آذر سالگشت شهادت و زخمي شدن تعدادي از دانشجويان معترض به حضور رئيس‌جمهور آمريکا در سال ۱۳۳۲ است که به‌روز دانشجو نام‌گذاري شده است. ياد و خاطره همه دانشجويان شهيد را گرامي مي‌داريم و از خداي تعالي علو درجه و رفعت مقام آنان را خواهانيم.
 
وي بيان داشت: همان‌طور که مي‌دانيد در تاريخ معاصر ايران يکي از اصلي‌ترين جريانات اجتماعي که در تحولات سياسي کشور نقش داشته، جنبش دانشجويي بوده است؛ و به‌خصوص بعد از انقلاب پر رنگ‌تر و فعال‌تر و در مقاطع خاص وظيفه خودش را با بصيرت انجام داده است، ولو دشمنان تلاش کرده‌اند تا بانفوذ در اين مجموعه روح استکبارستيزي و استقلال‌طلبي و آرمان‌خواهي آنان را از کار بيندازند اما تاکنون موفق نشده‌اند و ان‌شاءالله در آينده هم نخواهند شد.

وي تصريح کرد: نه‌تنها دانشجويان بلکه ملت بزرگ ايران باروحيه استکبارستيزي و انقلابي که دارد دست از مبارزه با آمريکا و اذناب پليد و نوچه‌هاي زبون او نخواهد کشيد و هميشه فريادش بر سر آمريکا بلند است. در طول اين سال‌ها دانشجويان تلاش کردند تا نشان دهند که براي ارتقاء سطح علمي و پيشرفت کشور احساس ضعف و انفعال و بن‌بست ندارند و در اين زمينه موفق بودند.
 
وي اظهار داشت: قطعاً دانشگاهيان اعم از استاد و دانشجو، باروحيه انقلابي با برنامه براي پيشرفت کشور شب و روز ندارند و به تهديدهاي استکبار هم توجه ندارند و همين تلاش و روحيه، خار چشم استکبار است و براي از کار انداختن اين قشر فرهيخته جامعه برنامه دارند و پول خرج مي‌کنند؛ و روشي که مدتي است دنبال مي‌کنند و عزيزان بايد مواظب باشند که در دام نيفتند اين است که با جنگ رواني و القاء تفکرات خود، عناصر فعال و هوشمند و نخبه و دانشمند را با اهداف خود همراه کنند و از مسير انقلاب جدا کنند.
 
حجت‌الاسلام ملک پور در پايان گفت: در اين دوره که همه قسمت‌هاي کشور در حال تحول هستند قشر مهمي که مي‌تواند در عرصه‌هاي مختلف تحول به همه دستگاه‌ها کمک کند دانشجويان هستند که هم از جواني و نشاط برخوردند و هم علم و آگاهي لازم را دارند. در راه خدمت به کشور امروز هيچ عذري پذيرفته نيست.

انتهاي پيام/590پ
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
شهرستان فارسان در یک نگاه
شهرستان فارسان در يک نگاه

خبرنگار افتخاري
خبرنگار افتخاري

آخرین اخبار
اوقات شرعی
google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html google-site-verification=sPj_hjYMRDoKJmOQLGUNeid6DIg-zSG0-75uW2xncr8 google-site-verification: google054e38c35cf8130e.html